Кременчуком цікавилось ЦРУ: оприлюднено сотні секретних документів
23 січня 2017, 12:10

Центральне розвідувальне управління США нещодавно оприлюднило величезний обсяг документів стосовно Радянського Союзу. Серед них – більше 10 тис. файлів з інформацією про Україну і сотні – про Кременчук.

Увага до Кременчука іноземних розвідників була прикута до великих стратегічних заводів — нафтопереробного, дорожніх машин, колісного, автомобільного, вагонзаводу. На деяких з них поряд з основною продукцією виконувались ще й військові замовлення. ЦРУ цікавили також поклади залізної руди, Кременчуцька ГЕС, можливість регіону забезпечувати армію та населення продуктами й промисловими товарами. Велика увага була прикута до військових частин, залізничних та автошляхів, об’єктів інфраструктури.

Опубліковані Центральним Розвідуправлінням США документи охоплюють період з 1940-х до 1990-х років.

«Доступ до цієї історично значимої колекції більше не обмежується географією. Громадськість може отримати доступ до цих документів, не виходячи з дому», — зазначив директор управління інформацією ЦРУ Джозеф Ламберт.

Записи стосуються історії ЦРУ, подій холодної війни, війни у ​​В’єтнамі і Кореї, проекту тунелю в Берліні, аварії літака-розвідника U-2 над Радянським Союзом.

Представник ЦРУ Хезер Фріц Хорніак, в свою чергу, додала, що «розсекречені файли — це повна історія, в них є і погане, і хороше». При цьому, за її словами, більшість матеріалів піддали невеликому редагуванню. Це було зроблено з метою захисту джерел інформації, а також методів її збору, розкриття яких може зашкодити національній безпеці США.

Файли доступні на сайті відомства. https://www.cia.gov/library/readingroom/search/site/Kremenchug