Шкільна баскетбольна ліга стартувала у Кременчуці
20 січня 2017, 17:20

Відчайдушна боротьба за м’яч, знервовані крики тренерів та напружені батьки на трибунах – у Кременчуцькій дитячо-юнацькій спортивній школі №2 після урочистого відкриття Шкільної баскетбольної ліги 20 січня відбувся перший її матч.

– Шкільна баскетбольна ліга існувала у Кременчуці наприкінці 90-х – початку 2000-х років. І тоді все місто цим жило. Баскетбол був чи не найголовнішим видом спорту. Сьогодні Віктор Кобзистий зі своїми помічниками та партнерами відроджує цю гарну традицію. Поки команд сім. Але наша мета – щоб кожна загальноосвітня школа мала свою команду, девіз, назву і вболівальників, – розповів після урочистого відкриття заступник міського голови Руслан Проценко.

Наразі у Шкільній лізі грають чотири команди з Кременчука, дві команди зі Світловодська та одна – з Горішніх Плавнів.

– Це дівчата і хлопці 2007 року народження. Коли вони підростуть – буде чітке розмежування, залучатимемо жіночих тренерів. А першорічки будуть займатися у загальних групах, – розповів Президент клубу «Кремінь»  Віктор Кобзистий.

І поділився планами. Уже цього року дві кращі команди з Кременчуцької ліги потрапляють у фінал 8-ми кращих команд області.

Переможці міської ліги стануть відомі у травні. А вже у червні Кременчук прийматиме у себе обласний «Фінал восьми».

Для Кременчука Шкільна баскетбольна ліга – це ще й фундамент, на якому має з’явитися команда Суперліги міста. «Тому що це має бути пов’язано, бути єдиним цілим. Діти мають підростати і потрапляти у Вищу, потім – у Суперлігу, потім – у збірну, а далі виступати на міжнародній арені й потрапляти в FIBA чи NBA, досягати інших найвищих вершин. Для цього ми й створюємо лігу», – пояснив Віктор Кобзистий.

Можливу підтримку з обласного бюджету ШБЛ пообіцяв депутат Полтавської обласної ради Олег Сазонов, який був присутній на у рочистому відкритті. «Будемо дивитися, у яку школу федерацію можна визначити, щоб ми могли з обласного бюджету допомагати цьому виду спорту», – зазначив він.

Організаторами проведення шкільної ліги є баскетбольний клуб «Кремінь» та Кременчуцький міський центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», за підтримки Федерації баскетболу України.