7, 7 млрд грн збитків виявило НАБУ у кременчуцького підприємства
2 лютого 2017, 14:24

Національне антикорупційне бюро України оприлюднило відповідь стосовно обшуку у «Кременчукнафтопродуктсервіс» на своїй сторінці у соцмережі в Facebook.
Так, у досудовому розслідуванні кримінального провадження йдеться про факт заволодіння нафтою ПАТ «Укрнафта» на загальну суму понад 7,7 млрд грн. Та встановлено, що з березня по жовтень 2015 року службові особи низки підприємств, діючи за попередньою змовою спільно зі службовими особами ПАТ «Укрнафта» заволоділи майном вказаного ПАТ (50% + 1 акція компанії належить НАК «Нафтогаз України») в особливо великому розмірі.
За версією слідчих, злочинний умисел полягав у тому, що після аукціонів, які відбувалися без забезпечення справедливої конкуренції, ПАТ «Укрнафта» реалізувало низці «підприємств-переможців» нафту та інші речовини відповідно до укладених з ними договорів за заниженою вартістю.
Також ПАТ «Укрнафта» були укладені додаткові угоди, якими відтермінували оплату за раніше поставлену нафту на декілька років. Внаслідок чого спричинено збитків державі в особливо великих розмірах – 7 млрд 744 млн 637 тис. грн.
Дії злочину кваліфікуються за ч. 3 ст. 212 («Ухилення від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів»), ч. 5 ст. 191 («Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем»), ч. 4 ст. 368 («Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою») Кримінального кодексу України. Слідство триває.