Доїхати за 8 хвилин до хворого – плани МОЗ щодо нової екстреної допомоги
1 лютого 2017, 16:04

У найближчому 5-річному реформуванні екстреної допомоги планується розширення лікувальних підстанцій та диспетчерських служб, профільне навчання парамедиків, покращення стану швидких машин та обладнання, створення колл- центру – повідомили на сайті Міністерства охорони здоров’я України.

Про реформування екстреної медицини та створення нової парамедичної служби днями говорили у МОЗ із керівниками обласних Центрів екстреної швидкої та медицини катастроф.

За словами міністра охорони здоров’я Уляни Супрун, важливими елементами змін буде перепрофілювання лікарів і фельдшерів швидкої допомоги на парамедиків, які проходитимуть 4-модульний навчальний курс. Навчання парамедиків триватиме 3 роки: два роки теоретичного навчання, один – стажування у бригадах швидкої допомоги. Коротший курс навчання проходитимуть екстрені медичні техніки: тривалістю 4-5 тижнів, по завершені випускник зможе допомагати на догоспітальному етапі.

Реформування включає у себе і забезпечення якісними каретами швидкої, новим обладнанням, забезпеченням необхідними медикаментами. Важливим є  — оприлюднили у МОЗ – і покращення роботи диспетчерської системи, яка «відсіюватиме» непрофільні дзвінки, забезпечуватиме миттєвий зв’язок з оператором та направлятиме на потрібне місце найближчу карету. А також створення колл-центру безкоштовного, конфіденційного сервісу, до  якого можна подзвонити за порадою лікаря щодо здоров’я чи потрібною інформацією.

Сюди включається і збільшення кількості мереж підстанцій. Це дозволить забезпечити прибуття швидкої не за 20 хвилин, а за 8 хвилин.

У реформування екстреної допомоги —  зазначила очільниця МОЗ Уляна Супрун – не входить звільняти зараз працюючих медпрацівників.