Український бік Афгану
15 лютого 2017, 17:26

15-го лютого виповнилася 28 річниця виведення радянських військ з Афганістану.

У 1979 році керівництво СРСР втрутилася у події в сусідньому Афганістані та ввело туди війська. Це викликало бурхливу реакцію на Заході: зокрема, в знак протесту США і деякі інші країни оголосили бойкот московської Олімпіади, яка пройшла в 1980 році. Ціна війни для СРСР — близько 15-ти тисяч загиблих.

У афганській війні брали участь більше 600 кременчужан і мешканців Кременчука та Кременчуцького району- офіцери, прапорщики, солдати строкової служби та фахівці із числа цивільних осіб. Додому не повернулися з війни 20-ть військовослужбовців.

Про ту війну в студії Громадського говорили учасник АТО в 2014-16 рр.- Ігор Шаповалов; учасник Афганської війни, полковник внутрішньої служби — Борис Гонза.

Борис Іванович був в Афганістані з 1984 по 1986 рр. Був поранений у боях та отримав контузію. Нагороди: ордени «За заслуги» 3-го ступеню ,»За мужність» 3-го ступеню «Богдана Хмельницького» 3-го ступеню, «Афганське сонце, що сходить». Медалі — «За відвагу», за «Бойові заслуги».

Про афганську війну відзнято чимало художніх фільмів, складено сотні пісень, написано чимало книжок – спогадів.

Є така книжка і про кременчуцьких афганців. Написав Книгу Пам`яті кременчужанин Анатолій Сербін і вона присвячена війні в Афганістану.

Прочитати книгу варто хоча б задля того, щоб більше дізнатися про кременчужан, котрі стали героями в грізні години війни, яку називають останньою у 20-му сторіччі.
Анатолій Сербін гість студії Громадського.