Полтавска облрада звернулася до Гройсмана, щодо необхідності будівництва нового мосту у Кременчуці
26 квітня 2017, 17:13

26 квітня депутати Полтавської обласної ради звернулися  до Прем’єр-міністра України  Володимира Гройсмана  та Міністерства інфраструктури України щодо необхідності будівництва нового мосту в місті Кременчуці.

В зверненні обласної ради говориться: «Місто Кременчук Полтавської області є потужним промисловим містом, через який проходять кілька транспортних потоків. Найбільший транспортний потік проходить саме через Крюківський міст, що з’єднує не тільки правобережну частину міста з лівобережною, а й є єдиним місцем перетину річки Дніпро на автодорогах повідомлення Бориспіль — Дніпро — Запоріжжя і Полтава — Олександрія. Крім того, перший рівень моста є залізничним сполученням центральних і південних районів України.

На сьогоднішній день в місті Кременчуці склалася складна ситуація з ремонтом мосту через річку Дніпро. Існуючий міст побудований в 1949 році. З того часу мостовий перехід не зазнавав суттєвих змін. Автомобільна частина моста має дві смуги руху транспорту, за якими цілодобово рухаються транспортні потоки з автомобільних доріг Н-08 Бориспіль — Дніпро — Запоріжжя і М-22 Полтава — Олександрія.

На сьогоднішній день конструкція моста застаріла, вже багато років вимагає капітального ремонту. Пропускна спроможність мосту не відповідає існуючим потребам. Для нормального функціонування транспортного коридору, який з’єднує Північ і Південь України, необхідний новий мостовий перехід, який дозволить безперешкодно пропускати транспортні потоки, легкові і вантажні.

Боротьба за міст у Кременчуці триває не один десяток років.

Починаючи з 2006 року з Державного бюджету України неодноразово виділялися субвенції для будівництва нового мостового переходу в місті Кременчуці. На розробку техніко — економічного обгрунтування будівництва моста було витрачено близько 45 мільйонів гривень. Але це обгрунтування, на жаль, не пройшло державну будівельну експертизу і відповідне узгодження в зв’язку з відсутністю фінансування.

Нещодавно в засобах масової інформації було опубліковано інформацію про будівництво моста через Дніпро в районі міста Кременчука.

Ключовим в цьому реченні словом є слово «неподалік». Адже керівництво Служби автомобільних доріг у Полтавській області вирішило побудувати такий необхідний Кременчуку міст за десятки кілометрів від міста, біля села Чикалівка поблизу міста Горішні Плавні.

Здавалося б ідея непогана і перспективна. Але навіщо витрачати час і кошти на розробку проектної документації, її узгодження і затвердження, коли все це вже зроблено. Крім того, новий міст у Кременчуці дозволить вирішити проблеми міста з більш, ніж 200 тисяч населення, в забезпеченні надійного та комфортного транспортного сполучення, а також держави в цілому — в створенні державного перспективного коридору «Північ — Південь».

Звертаємо Вашу увагу на те, що будівництво моста — це проблема не тільки кременчуцької громади. Вважаємо, що даний об’єкт є стратегічно важливим для міста Кременчука, Кременчуцького району і всієї Полтавської області, як основний об’єкт повідомлення правобережної і лівобережної території України », — сказано в зверненні.