За блокування російських сайтів платитимуть користувачі — засновник AIN.UA
18 травня 2017, 14:31

«Повноцінно заблокувати російські інтернет ресурси не можливо», — вважає Артур Оруджалієв, засновник AIN.UA. Про це повідомляє hromadske.ua

«Для цього необхідно дуже складне технічні рішення. Але воно дуже дороге. Китай витрачав мільярди доларів, але ідеально не вийшло. А в нас таких грошей немає», — стверджує Артур Оруджалієв.

За його словами, заблокувати доступ до російських соціаліних мереж з мобільних додатків буде ще складніше: «Заблокувати мобільний додаток — це взагалі зовсім інша технологія і я не знаю, як вони будуть це робити».

Українські компанії не зможуть швидко і якісно створити українські аналоги російських інтернет-продуктів.

«Щоб розробляти рішення на зразок Yandex і «ВКонтакте» треба працювати роками на великих платоспроможних ринках і звідти брати гроші на інвестиції і розробників. Внутрішній український ринок не зможе фізично потягнути оплату таких проектів, а потім заробити і окупити такі інвестиції», — запевняє Артур Оруджалієв.

Блокування російських соціальних мереж збільшить фінансове навантаження на провайдерів, які змушені будуть підняти ціни для пересічних користувачів.

«У підсумку за все заплатить користувач. Гроші беруться від користувачів: або від платників податків, або від користувачів. Іншого джерела коштів немає. Якщо це стосується бізнесу, то це виключно користувач. Провайдери — це приватні компанії. Будь-які впровадження вимагають коштів. А гроші надають користувачі. Це означає, що послуга здорожчає. Я не знаю коли це буде, але гроші з повітря не візьмуться», — підсумував Артур Оруджалієв.