Іловайськ. На допомогу «Донбасу»
28 серпня 2017, 17:32

Трагедія Іловайська — це не лише штурм міста та оточення українських військ, це ще й спроба деблокування військових підрозділів, які потрапили у пастку.
Кременчужанин Іван Колесник став учасником операції, яка мала б допомогти вивести батальйон «Донбас» з іловайського оточення.
Як і сама іловайська трагедія, операція з деблокування міста стала частиною загальної катастрофи. За словами Івана Колесника, план операції став провальним, а ті хто її розробляли виявилися відірваними від реальних подій на сході України.
27 серпня 2014 року загін 42-го окремого мотопіхотного батальйону «Рух опору» чисельністю у 90 чоловік перекинули вертольотами з Краматорська в район Докучаєвська, де посилили двома одиницями БМП. Загін мав зустрітися з ротно-тактичною групою 92-ї механізованої бригади в районі селища Колоски, і мала відбутися спроба деблокувати оточені під Іловайськом українські сили.
Зведений загін батальйону так і не зустрівся з 92-ю бригадою, — у ніч з 27 на 28 серпня зазнав артилерійських обстрілів, після чого зранку 28 серпня був атакований десантниками збройних сил РФ.
Іван отримав важке поранений, три дні переховувався від росіян, а допомогу йому надала місцева жителька.