Інша доля. Надія
15 серпня 2017, 15:10

Надія Колесник була директором кременчуцького Центру реабілітації для дітей-інвалідів. Вона говорила, що розуміє дітлахів з обмеженими можливостями бо самій довелося доводити оточуючим – я така ж як ви. Сама інвалід, Надія хотіла іншої життєвої долі своїм вихованцям.


Жінка була ініціатором створення в місті 15 років тому Центру реабілітації для дітей інвалідів. Боролося з нерозумінням та байдужістю не тільки чиновників, але й суспільства. Сім років тому Надія пішла з життя, але її справа продовжується.

Головне, що діти, які потрапляють до Центру, переконуються – вони такі ж як і їхні здорові однолітки — талановиті, повноцінні і мають можливість стати активною частиною суспільства. У них є можливість перебороти труднощі розвитку, засвоїти побутові та соціальні навички, розвинути свої здібності, повністю або частково інтегрувати в життя суспільства; дати можливість батькам реально усвідомити суть вашої проблеми, довести, що ви можете подолати, або зменшити, свої вади, що ви можете жити і навчатись в колективі ровесників.


Є успіхи, але є і розчарування від часто показових дій бюрократичної машини, проте головне, чого вдалося досягти, сьогодні дитина з обмеженими можливостями – це людина, яка має іншу долю.

Надія стала для багатьох дітей-інвалідів прикладом активного суспільного життя попри всю байдужість, яка панувала навколо. Надія допомогла тій малечі, що народилася з вадами, які багатьом здаються гальмом для розвитку. Діти доводять протилежне. Завдяки і своїй Надії.