Громади проголосували
31 жовтня 2017, 21:37

29 жовтня в Україні відбулися вибори депутатів міських,сільських та селищних рад, а також міських, сільських та селищних голів у 201 об’єднаній територіальній громаді.

У ці новостворені громади, створені в рамках децентралізації, ввійшли 933 місцеві ради (25 міських, 67 селищних та 841 сільські ради).

У виборах 29 жовтня мали змогу взяти участь понад 1 млн 330 тис. осіб, тобто близько 4% всіх виборців України.

Серед них виборці 12 об’єднаних територіальних громадах на території Полтавщини, в тому числі й на території ОТГ Новогалещинської селищної ради (Козельщинський, Кременчуцький райони).

Проте, голова Кременчуцької районної ради Андрій Дрофа поставив під сумнів вибори в новоствореній Новогалещинській ОТГ.

А ось новообраний голова Новогалещинської селищної ради Світлана Самсонова позитивно оцінила вибори, які відбулися 29 жовтня. За її словами, явка виборців була високою і волевиявлення новоствореної Новогалещинської об’єднаної територіальної громади відбулося у повній відповідності діючому законодавству.

Світлана Самсонова переконана, що ОТГ — це свідомий вибір мешканців всіх сіл. За словами селищного голови, це стосується і Бондарівської сільської ради, яка раніше входила до Кременчуцького району.

Громадське.Кременчук запитало у місцевих жителів думку щодо виборів 29-го жовтня та на що розраховують в подальшому.

Також вибори пройшли на триторії ОТГ: Гребінківська міська рада, Ланнівська сільська рада (Карлівський район), Бутенківська сільська рада (Кобеляцький район), Лохвицька міська рада, Михайлівська сільська рада (Машівський район), Драбинівська, Малоперещепинська, Нехворощанська, Руденківська сільські ради Новосанжарського району та сама Новосанжарська селищна рада, Сенчанська сільська рада (Лохвицький, Лубенський райони).

Децентралізація в України має різну ступінь виконання та відбуваються суперечливі процеси в самих громадах

У Дніпропетровській області двоє поліцейських, які спробували припинити порушення громадського порядку на одній з виборчих дільниць, постраждали від дій зловмисників. Про це повідомляється на офіційному сайті обласної поліції.

«29 жовтня близько 18:30 на виборчу дільницю в с.Майське Синельниківського району Дніпропетровської області зайшли 15-20 невідомих осіб, які розбили в приміщенні вікна і пошкодили майно. Після цього зловмисники кинули димові шашки і поїхали на автомобілях. Під час нападу тілесні ушкодження отримали два співробітники поліції, які спробували перешкодити порушенню громадського порядку», — йшлося в повідомленні.

Правоохоронці затримали 24 нападників на виборчу дільницю в Дніпропетровській області, інформували в прес-службі обласної поліції.

Повідомляється, що після скоєння протиправних дій зловмисники на семи автомобілях намагалися втекти. Поліцейські встановили їхнє місцезнаходження в результаті успішної реалізації оперативного плану Перехоплення.