Створи собі територію комфорту
28 листопада 2017, 17:38

На Полтавщині запровадили проект «Майстерня міста». Мешканці самі роблять комфортною територію, де вони проживають.

Влітку 2017 року «Майстерня міста» стартувала в Кременчуці. Ініціатором стала громадська організація «Культурний діалог», яка і запросила містян самим пропонувати ідеї з облаштування навколишньої території.

Для цього кременчуцька влада віддала на розсуд жителів міста 20 зелених зон, які хочуть облаштувати відповідно до європейської практики. Тим самим «Майстерня міста» — стала відкритим павільйоном, темою якого є розвиток рекреаційних зон Кременчука. Люди визначили те місце, яке б вони хотіли розвивати. А саме, як варто облаштувати зони відпочинку. Таким чином мешканці створюють собі зони для відпочинку.

Після закінчення планування було зроблено 3D модель зелених зон із благоустроєм, який люди самі і сформували. Далі проект винесуть на розгляд міської ради. За таким принципом планується розвивати зелені зони в майбутньому. У 2018 році на це мають передбачити кошти з міського бюджету.

Під час «Майстерні міста» в Кременчуці, жителі мікрорайону Ревівка виявили серйозну активність у обговорення майбутньої долі території, де вони мешкають. Громада Ревівки не перший рік мріє про створення парку на березі Дніпра, до якого вони фактично не мають доступу. Чекають на зміну ситуації від міської влади, але й самі вже уявляють, як би облаштували свою зелену зону. «Майстерні міста» дала поштовх до можливості реалізувати ідею облаштування парку на березі Дніпра.

Наразі, все залежить і від чиновників, і від самих мешканців. На Ревівці не тільки очікують, коли ж до них прийдуть на допомогу. Жителі самостійно організовують різні заходи, аби не тільки привернути увагу можновладців до своїх проблем, але й створити певну зону комфорту навколо себе.