Кременчуцький Голокост. Праведники
19 січня 2018, 16:40

27 січня світ відзначає Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Генеральна асамблея ООН прийняла 1 листопада 2005 року Резолюцію у якій говориться, що «Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…»

21 грудня 2017 року  у відділі мистецтв ЦМБ відбулося відкриття виставки «Жертви Голокосту та праведники: Кременчук пам’ятає». В основу виставки лягли історії про Голокост, які друкувалися у перші роки Незалежності в кременчуцьких газетах. Оцифровані газетні статті доповнені фотографіями з архіву Кременчуцького краєзнавчого музею. Виставку розроблено ГО «Культурний діалог» у співпраці з Кременчуцьким краєзнавчим музеєм в рамках Проекту «Вчимося пам’ятати», за підтримки Міністерства закордонних справ ФРН та Німецького посольства в м. Київ, в рамках програми розширення співпраці з громадянським суспільством в країнах східного партнерства 2017 та під протекторатом Центральної ради євреїв Німеччини.

Про жертв кременчуцького Голокосту 1941 року та та тих, хто рятував їх від нацистського переслідування говоримо в прямому ефірі Громадське.Кременчук.