Монетизація субсидій. Відміна чи покращення?
21 лютого 2018, 16:04

Міністерство фінансів України з представниками об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та житлово-будівельними кооперативами (ОСББ/ЖБК) домовились, що монетизація пільг і субсидій має бути запроваджена з січня 2018 року, з фактичною виплатою коштів громадянам з 1 квітня 2018 року у разі схвалення відповідного проекту постанови на засіданні уряду.
Про це повідомила прес-служба Мінфіну.
Зазначається, що сторони дійшли компромісу. Водночас частково неузгодженою залишилася позиція сторін щодо об’єму монетизації.
Так, представники ОСББ наполягають на монетизації пільг і субсидій, що нараховуються на всі внески (витрати), що сплачуються громадянами в ОСББ.
Мінфін, зі свого боку, запропонував запровадити монетизацію лише субсидій (без пільг) і лише на витрати з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, управління багатоквартирним будинком, вивезення побутового сміття та рідких нечистот.
«Однак важливо, що сторони мають принципово однакове бачення напрямку реформування системи соціального захисту», — запевнили в Мінфіні.