Сільська громада вимагає відремонтувати дорогу
17 березня 2018, 18:57

Громада Новознам’янської ОТГ вийшла на акцію протесту, аби нарешті відремонтували дорогу, яка проходить по території села, що межує з Кременчуком. Довжина дороги 1,8 км з яких 800 метрів взагалі нікому не належать та не перебувають на балансі у жодної організації чи органу місцевого самоврядування. Це стало наслідком помилки (замість 1,8 км чиновники написали 1,0 км), яка була допущена у документах облавтодору ще у 90-х та не виправлена досі. Аби привернути увагу до проблеми, 17 березня люди не просто вийшли на акцію протесту, а ще й на 25 хвилин перекрили рух по дорозі.

Епопея ця вже тягнеться не один рік, дорога нагадує фронтовий шлях та повністю розбита. За словами голови ОТГ Ірини Кобки, дорога — це не просто сільський відрізок шляху, а вона є частиною обласного напрямку, що з’єднує населенні пункти Кременчуцького та Глобинського районів Полтавщини. Через неї йде пасажирський транспорт та вантажопотік, але зараз автомобілісти намагаються по можливості оминати цю дорогу, а перевізники вже не один раз ставили питання про закриття маршрутів мікроавтобусів, які йдуть через Новознам’янку, бо на ремонт техніки витрачають не одну тисячу гривень.

Таким чином селяни опиняються у фактичній ізоляції. До них не може доїхати нормально ані швидка, ані маршрутка, ані таксі, ані пожежна у разі необхідності. В громаді готові на співфінансування, але кажуть, що зі своїм бюджетом ОТГ не зможуть потягнути весь ремонт.

У свою чергу, люди обурюються тим, що чиновники їх кормлять обіцянками, а «віз і нині там». На цей раз до громади приїхав керівник Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ Полтавської ОДА Тимофій Голбан, якого запросила на зустріч з людьми депутат облради Наталя Макаруша.

Тимофій Голбан пояснив, що з 1 січня 2018 року обласні дороги перейшли у підпорядкування облдержадміністрації, але потрібно взяти дорогу на баланс і зараз триває відповідна процедура. Надалі має бути розроблена проектна документація щодо ремонту. Начальник Департаменту відзначив, що, якщо все йтиме за планом, то ремонт дороги може розпочатися у другій половині червня. Чиновник пообіцяв громаді зустрітися з ними у травні цього року.