Е-рецепти. Медична реформа (Відео, Інфографіка)
6 травня 2019, 15:31

Уряд запровадив новий механізм отримання  «доступних ліків» – за електронним рецептом. Уже з початку квітня лікарі виписують тільки е-рецепти на ліки, що включені до урядової програми «Доступні ліки».

В Полтавській області опрацьовують механізм реалізації програми. За словами кременчуцького Центру надання первинної медико-санітарної допомоги Марії Чорнявської, такий формат більш зручний, адже у великій мірі прибирає зайві перешкоди та пришвидшує процес отримання ліків пацієнтами: «Препарат, виписаний лікарем, наприклад, у Кременчуці, можна буде без проблем отримати за е-рецептом в аптеці Києва, Полтави, Львова чи Одеси. Відповідно і сімейні лікарі звільняються від зайвої паперової роботи та можуть більше часу приділити своїм пацієнтам».

Лікарка Марина Соляник зазначає, що Е-рецепт дозволить за 15 хвилин виписати одночасно і вісім рецептів, якщо потрібно: «Програма в цьому показує свою ефективність, адже прибирає зайві перешкоди та купу паперів, які були необхідні, коли виписували рецепти на необхідні ліки для пацієнтів. Іноді потрібно було виписати декілька рецептів, а це потребувало на кожний окремо вид ліків виписувати окремий документ. Нині в один код можна зашифрувати декілька рецептів».

Пенсіонерка Надія розповідає, що раніше аби отримати рецепт потрібно було витрачати іноді і два дні: «У перший день прийдеш все оформлять, а за самим рецептом приходила наступного разу. Зараз отримала рецепт за 5 хвилин і можна йти до аптеки».

Учасниця програми пенсіонерка Олена вже скористалася електронним рецептом: «Зайшла до аптеки, продиктувала смс з телефону і отримала необхідні ліки».

Представниця аптечної мережі повідомила, що особливих проблем із запровадженням електронних рецептів не відчули: «Єдине питання, яке виникало на початку  — це формування відповідної електронної бази згідно програми «Доступні ліки». Інше – то технічні моменти, які провізори мають знати. Згідно загальних умов – аптека має бути учасником програми «Доступні ліки», а провізори мають доступ до необхідних електронних ключів.