Непокинуті. Забрати з вулиці (Спецрепортаж)
3 травня 2019, 11:18

Кременчуцькі лікарі не лише рятують життя місцевим безхатченкам, але й доглядають за ними протягом кількох місяців, а іноді і років. Медикам доводиться брати на себе справу соціальної адаптації таких людей, аби надати їм шанс на нормальне буття. Цей процес в місті вирішили впорядкувати. В проекті «Україна+» журналісти розбиралися, якою є доля тих, хто опинився на узбіччі суспільства і що хочуть змінити для

Восени 2018 року виконавча влада та міська рада Кременчука, спільно з депутатом Полтавської обласної ради, вирішили створити окреме відділення в лікарні інтенсивного лікування «Кременчуцька», де перебуватимуть люди, які опинилися у складних життєвих умовах. Незабаром у виділеному приміщенні розпочнеться капітальний ремонт, проте це не заважає і зараз приймати безхатченків, які звертаються за допомогою і не лише медичною.

Для таких людей до лікарні приносять одяг та взуття, відповідна допомога йде і від міжнародних організацій. Благодійники не полишають безхатченків без підтримки, про це розповіла керівник лікарні Оксана Корлякова: «Коли безхатченко надходить до лікарні, його стан може бути різний, часто людина забрудненому одязі, вона не контролює свої дії. Санітарну обробку ми проводимо тут. Але з одягом неможливо вже нічого вдіяти. Звісно, переодягти її немає у що. Тому медпрацівники, в кого є старенький одяг чи взуття, не викидають його, а приносять до лікарні. Це штани, футболки, светри, чоботи і подібне. Безхатченкам дають чистий одяг, а брудний утилізують.»

На сесії депутати Кременчуцької міської ради підтримали проект створення такого відділення у лікарні інтенсивного лікування “Кременчуцька”.

За інформацією віце-мера Ольги Усанової, роблять це за рахунок коштів міського та обласного бюджетів. Проект “Капітальний ремонт відділення Спеціалізованої травматології» вже розроблено.

Загальна вартість робіт  складає понад 1 мільйон 300 тисяч гривень. Створити відділення планують у приміщенні, яке близько 20 років не використовувалося. 

Після капітального ремонту в ньому будуть обслуговувати безхатьків і людей у стані алкогольного сп’яніння. Передбачено, що у відділенні буде три тамбури, тамбур-шлюз, зала, душова, два санвузли, пункт обігріву, підсобне приміщення, кімната та кабінет персоналу.

Втім, вже зараз безхатченки йдуть до лікарні за необхідною допомогою. Розповідають, що, особливо взимку, лікарня фактично рятували їм життя. Адже більшість привозять з різними травмами тіла і їх рятували кременчуцькі лікарі. Медики говорять, що часто їхні пацієнти – це люди, які хочуть повернутися до нормального життя, проте побутові обставини не дають цього зробити: «Для них ми стаємо останнім шансом аби вижити».