Мурал — мистецтво проти сірих стін
2 січня 2020, 22:58

У Кременчуці все більшої популярності набуває такий вид графіті, як мурал. Це своєрідний рецепт позбавлення міста від «сірих» стін типових багатоповерхівок.

Взагалі, графіті — це сучасна назва однієї з технік малювання на стінах, яка бере початок ще з кам’яного віку. В наш час воно перетворилося у вид мистецтва під назвою «Мурал».

Це починається та продовжується як боротьба проти «сірих» стін. Хотів щось зробити цікаве та незвичне

говорить Сергій Брильов.

Важливими позитивними функціями муралів є підвищення привабливості міського простору — кольорові малюнки оживляють одноманітні простори типової забудови у житлових масивах та індустріальних промзонах. Такі зображення на будинках роблять їх більш дружніми для візуального сприйняття та ближчими до людей.


А найвідоміше графіті в Кременчуці є на одній із центральних вулиць міста — проспекті Свободи.

Мурал був створений у 2014 році під час української Революції Гідності та на честь 200-річчя народження Тараса Шевченка.

Графіті поєднало в собі символи Революції Гідності, національні та територіальні символи. До останніх належить традиційний полтавський орнамент на зображенні

говорить учасниця створення муралу Альона Душенко

Представник організації «Пласт» Владислав Малько також долучився до вуличного мистецтва: «До нас принесли величезні трафарети аби ми вирізали зображення майбутнього муралу. Робили це близько місяця. На жаль, не встигли до Дня Незалежності, але роботу завершили. Процес створення графіті дуже здружив команду, яка і допомогла зробити цей витвір вуличного мистецтва».

Помічниця у створенні муралу Валерія Гаєва розповіла про труднощі творчого процесу: «Складно було під час поганої погоди, коли макет зривався. Але ми його все одно ставили на місце та продовжували роботу. Виручала дуже класна атмосфера і взаємодія у нашому творчому колективі».

Борячись із неприглядністю голого бетону та цегли, Сергій Брильов мріє прикрасити якомога більше старих покинутих будівель. Бо, на його думку, саме вони найбільше плюндрують загальний вигляд міста.